+420 777 453 953 info@twicz.cz

Spoření do zlata bezpečně

Je naprosto běžné, že když se nám daří, odkládáme si na doby, kdy se nám dařit nemusí. Spoření si na budoucnost, ať se jedná o důchodové zabezpečení, nebo o spoření pro děti je obvykle dlouhodobou záležitostí. Když se rozhodneme spořit, spoříme na 10, 15 a více let. Na konci spoření ale můžeme být zklamaní, jakou částku nakonec dostaneme.

Jak dochází k znehodnocení peněz v čase?

O tomto faktoru žádné banky ani spořitelní ústavy nehovoří. Je přece důležité spořit, to rozhodně, jakékoli spoření je lepší než žádné. Přesto jsou vaše peníze při spoření ohrožené inflací. Ta se pohybuje běžně mezi 2-3%, v závislosti na výsledku ekonomiky. Pokud si tedy nastavíte cílovou částku spoření 250 tis., dobu spoření na 20 let a odsouhlasíte si měsíční splátku 1000 Kč, nebude to částka konečná. Aby spořitelna udržela možnost vyplatit cílovou částku, bude vám měsíční částky průběžně navyšovat, aby tak pokryla ztráty inflace. Cílová částka ale zůstane stejná.

Přesto, že jste si poctivě uložili peníze v částce 250 tis. Zjistíte, že v době kdy jste začali spořit, měla cílová částka zcela jinou tržní hodnotu, než bude mít za 20 let. Prostě si za ně koupíte mnohem méně.

Ochránit úspory lze spořením do zlata

Jedním ze způsobů jak ochránit své úspory od devalvace inflací a různých propadů ekonomiky, které v pravidelných vlnách přichází v podobě finančních krizí, je investovat své peníze do zlata, nebo stříbra. Hlavním bonusem zlata je, že nepodléhá DPH, protože je bankami a státy vnímané jako platidlo. Přesto, že se cena zlata pohybuje střídavě mírně nahoru a dolů, z dlouhodobého pohledu jeho cena stále roste. Díky tomu spolehlivě pokrývá inflaci a navíc kumuluje zisk. Za posledních 10 let vzrostla cena zlata o 29%, jak byste na zlatě vydělali za posledních 10 let, si můžete spočítat na kalkulačce na první straně.


Zdroj: www.kitko.com

Spoření do zlata a zlato pod kontrolou

V případě spoření do zlata od TrustWorthy Investment máte jistotu, že naspořené zlato neleží nikde u třetí společnosti, ani s ním nikdo nemůže manipulovat. Každý dospořený slitek je klientům fyzicky předán do jejich vlastnictví.

Jak spoření do zlata probíhá?

Klient si zvolí cílovou částku, do které chce ve zlatě spořit. Nastaví si měsíční splátku spoření do zlata. Tím se vytvoří uživateli jeho spořící účet, který sám může kontrolovat 24 hodin online. Spořící účet umožňuje klientům také provádět mimořádné vklady, které klienti často využívají právě v době, kdy je pokles ceny zlata a oni tak mohou slitek uspořit levněji. Mimořádné vklady jsou bez poplatků.

Po dospoření zlatého slitku je slitek předán klientovi buď osobně, nebo poštou. Díky tomuto procesu, odpadají jakékoli obavy o úspory uložené na několik let u cizí společnosti. Všechny dospořené peníze jsou v podobě zlatých slitků ve vašem vlastnictví. V případě, že byste se  v průběhu let dostali do finančních potíží, můžete zlaté slitky prodat a máte peníze ihned k dispozici.

Články

Spočítejte si,
kolik jste mohli naspořit
za posledních 10 let
Kolik byste měsíčně uložili?
Do jakých produktů
Můžete spořit?

Spoření do zlata

1g, 2g, 5g, 10g, 20g, 1oz, 50g, 100g

Spoření do stříbra

20g, 1oz, 50g, 100g, 250g, 500g, 1000g

Spoření do platiny

1oz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím